Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2007-12-31 12:58:39

Spotkanie Noworoczne 2008

 27 grudnia 2007 roku odbyło się w Restauracji Herbowa w Golczewie Spotkanie Noworoczne 2008.

Golczewo ma długoletnią tradycję, polegającą na organizowaniu Spotkań Noworocznych, na które przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej zapraszani są Radni Gminy Golczewo oraz przedstawiciele firm, organizacji i stowarzyszeń, działających na terenie gminy.

Spotkanie Noworoczne otworzył Burmistrz, składając przy lampce szampana wszystkim przybyłym gościom serdeczne życzenia noworoczne, w swoim wystąpieniu Andrzej Danieluk podziękował przedsiębiorcom oraz przedstawicielom stowarzyszeń i organizacji pozarządowych za ich znaczący wkład w rozwój gminy Golczewo oraz wyraził nadzieję, że ich współpraca z samorządem pozostanie nadal tak owocna jak do tej pory.

Następnie Burmistrz zaprosił wszystkich do udziału w charytatywnej aukcji obrazów, których autorami są wykładowcy Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie.

Dochód z aukcji przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin oraz osób samotnych, potrzebujących wsparcia i opieki z terenu gminy Golczewo. Aukcja zorganizowana była przez golczewski Caritas oraz Uczniowski Klub Plastyka przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Golczewie (opiekun Janina Kołodzińska) a poprowadzili ją: Andrzej Tomczak Dziekan Wydziału Grafiki i Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie oraz adiunkt Wiesława Markiewicz – wykładowca tejże uczelni.

Trzeba koniecznie nadmienić, że początkowo aukcja miała być przeprowadzona we wrześniu w plenerze, jednak trudne warunki pogodowe spowodowały, że nie doszła do skutku. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk wyszedł naprzeciw potrzebom organizatorów i zaproponował przeprowadzenie aukcji podczas Spotkania Noworocznego.

Burmistrz przyłączył się aktywnie do prowadzenia aukcji – okazało się, że ma ku temu niewątpliwie wielki talent, a świadectwem tego jest wylicytowana suma – 14 250 zł i 750 zł zebrane na miejscu do puszki Caritasu.

Brawa dla golczewskich przedsiębiorców oraz dla Rady Miejskiej – czyli dla tych którzy okazali się mieć hojne serca.

Spośród osób biorących udział w licytacji wyróżnili się przede wszystkim: Pan Ludwik Sadłocha – FPHU „Hubertus”, Marek Zieliński „Oszczędny Koszyk”, Zdzisław Prajwowski Z.P. Sp. z o.o., Piotr Gajda, Roman Dorniak.

Dzięki wszystkim wymienionym udało się zebrać pokaźną sumę, za którą z całego serca organizatorzy dziękują. Podziękowania kierowane są również do przedstawicieli zaprzyjaźnionej z Golczewem Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej Wiesławy Markiewicz, Andrzeja Tomczaka oraz Jerzego Wołoszyna oraz do Pana Krzysztofa Sypnia z Goleniowa, którego zespół „Tercet Smyczkowy” tworzył piękną oprawę muzyczną w trakcie trwania aukcji oraz Spotkania Noworocznego 2008, które przebiegało w bardzo miłej i tanecznej atmosferze, a zakończyło się w późnych godzinach nocnych.

galeria >>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia