Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-06-04 11:48:20

II Dzień Dzieciaków u Strażaków - bawiąc się pomagamy

    W ubiegłą niedzielę, 2 czerwca w pięknym słońcu odbyła się druga edycja Dnia Dziecka. Organizatorami uroczystości byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie.

     Stadion miejski odwiedziły tłumy mieszkańców Golczewa i pobliskich miejscowości. Na wszystkie dzieci i ich rodziców czekało mnóstwo gratisowych atrakcji. Można było posilić się pyszną grochówką, kiełbaską z grilla, a na deser zjeść loda lub watę cukrową. Były przejażdżki wozem strażackim oraz bryczką, a także pokaz technik opuszania się na linie strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Ogromną frajdę wszystkim dzieciom sprawiło podawanie przez strażaków wody z podnośnika hydraulicznego oraz zabawa przy kurtynie wodnej. Odbył się pokazy Gryfickiego Klubu Aikido KAWAGISHI DOJO oraz niezawodnych tancerzy ze Szkoły Tańca KEEP Golczewo. Dzieci mogły zapoznać się z tajnikami pracy leśników i strażaków przy specjalnie przygotowanych przez Nadleśnictwo Rokita oraz Państwową Straż Pożarną w Kamieniu Pomorskim stoiskach. O dobrą atmosferę dbała „Wesoła Ekipa”, która całą zabawę zakończyła zjawiskowym festiwalem kolorów. Przy okazji festynu zbierano fundusze na leczenie strażaka z Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Na ten cel przekazano 2 166, 31 zł.
    Organizację festynu wsparli:
Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, Przewodniczący oraz Radni Rady Miejskiej w Golczewie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golczewie, Komendant Powiatowy i strażacy PSP w Kamieniu Pomorskim, Zarząd i strażacy OSP Golczewo, Dyrektor i nauczyciele ZSP w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Firma Ubezpieczeniowa CONCORDIA, Nadleśnictwo Rokita, Przedstawiciele firm FIRE MAX i WEBER, Szkoła Tańca KEEP, Gryficki Klub KAWAGISHI DOJO, Restauracja Herbowa, Ireneusz Gajlun, Wiesław Żelek.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia