Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-06-03 15:56:10

Lekkoatletyczne sukcesy uczniów z Wysokiej Kamieńskiej

    W czwartek, 30 maja reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „AKTYWNI” w Wysokiej Kamieńskiej zakończyła rywalizację w V edycji Czwartków Lekkoatletycznych, które odbywały się na stadionie Miejskim w Międzyzdrojach. Po zakończeniu rywalizacji podczas Finału Miejskiego udekorowani zostali najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Największe szanse na medale mieli Ci, którzy wystartowali we wszystkich zawodach oraz osiągali dobre wyniki sportowe.

Do punktacji zaliczane były punkty z pięciu najlepszych startów. Wśród medalistów ze szkoły w Wysokeij Kamieńskiej znaleźli się:

Kacper  Solecki – I miejsce w rzucie piłeczką palantową
Cezary Muszyński – I miejsce w biegu na 60m., I miejsce w skoku w dal
Martyna Muszyńska – I miejsce w rzucie p. palantową, II miejsce w biegu na 600m
Tomasz Orszulak – III miejsce wrzucie p. palantową,
Szymon Ciślak – II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Marzena Radoń – II miejsce w biegu na 60m oraz w rzucie piłeczką palantową
Nikola Kałużka – I miejsce w biegu na 60m, III miejsce w skoku w dal
Paweł Szabat – I miejsce w rzucie p. palantową,
Paulina Błasiak – I miejsce w rzucie piłeczką palantową
Kacper Caban – I miejsce w biegu na 300m., I miejsce w skoku w dal, II msc. w biegu na 60m
Oliwia Przygodzka – I miejsce w biegu na 300m oraz w rzucie piłeczką palantową
Szymon Grudziński – I miejsce w biegu na 60m., II miejsce w skoku w dal
Paulina Młyńska – I miejsce w biegu na 60m., II miejsce w skoku w dal
Kornelia Orszulak – I miejsce w biegu na 300m i w skoku w dal
Michał Ostapko – II miejsce w biegu na 300m
Alan Saładajczyk – II miejsce w biegu na 1000m

Ponadto szkołę reprezentowali: Wiktor Jankowski oraz Hanna Leus.

     W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych nasi uczniowie kolejny raz stanęli na najwyższym stopniu podium, wygrywając tym samym całą rywalizację. Na wynik  złożyła się suma wszystkich punktów zdobywanych przez każdego zawodnika w ciągu całego roku szkolnego. W klasyfikacji nauczycieli I miejsce zajął Bartłomiej Musiał.
     Indywidualnie Najlepsze Wyniki Czwartków Lekkoatletycznych osiągnęli nasi zawodnicy. W kategorii dziewcząt - Paulina Młyńska – bieg na 60m - 8,84, w śród chłopców Kacper Caban - bieg na 60m – 8,86.
   W dniach 14-16 czerwca reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków LA wyjedzie do Łodzi, żeby rywalizować w Finale Ogólnopolskim (nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci). Szkołę z Wysokiej na mistrzostwach reprezentować będą: Kornelia Orszulak, Paweł Szabat, Nikola Kałużka, Kacper Caban, Cezary Muszyński i Paulina Młyńska
.
   Do kolejnych startów w VI edycji Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych młodzi sportowcy z Wysokiej przystąpią już we wrześniu.
   Pomysłodawcą: "Czwartków Lekkoatletycznych" jest Marian Woronin, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem  "Sport Dzieci i Młodzieży"  koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad zawodami obejmuje Prezydent RP.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia