Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-05-20 14:51:33

Zawody OSP już za nami!

    Tegoroczne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Golczewie rozpoczęły się Mszą św. w intencji strażaków w kościele parafialny pw. św. Andrzeja Boboli. Ceremonia kościelna była również nabożeństwem odpustowym golczewskiej parafii, koncelebrowanym przez księży w tym m. in. ks. kanonika Waldemara Szczurowskiego Kapelana Strażaków Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

    Z kościoła, strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy przy asyście orkiestry dętej z Gryfic pn. Red Swing Low, przemaszerowali na miejski stadion, gdzie odbyły się tradycyjne zawody gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
    Wśród gości biorących udział w uroczystości otwarcia strażackich zmagań byli m. in. Jarosław Rzepa Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Józef Malec Starosta Kamieński, Michał Opowicz Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Golczewie oraz ks. kanonik Waldemar Szczurowski Kapelan Strażaków Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.
    Podczas otwarcia dokonano wręczenia nw. odznaczeń:
- Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana nadała Srebrny Krzyż za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie,
- Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana nadała Srebrny Krzyż za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę dla Janusza Michała Mieszkowskiego,
- Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana nadała Srebrny Krzyż za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę dla Adolfa Wosiakowskiego,
- Brązową Odznakę za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał druh Andrzej Radecki.
   Podziękowania otrzymały uczennice gminnych szkół Agata Wyka i Oliwia Przygodzka za sukcesy w konkursach wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
   Wyjątkowe wyróżnienie przyznano druhowi Stanisławowi Szymankowi z okazji 25-lecia pełnienia funkcji Prezesa OSP Golczewo.
    Zawody Sportowo – Pożarnicze były prowadzone w dwóch konkurencjach: sztafeta i bojówka. Największa walka odbyła się oczywiście w drużynach seniorskich, ale również i najmłodsze pokolenie strażaków dzielnie zmagało się z każdą przeszkodą. Niespodzianką dla kibiców był start drużyny Samorządowej, którą reprezentowali m.in. Maciej Zieliński, Andrzej Swatowski, Wanda Balbus, Agata Szewernoga, Sylwia Kamińska, Tomasz Caban i Damian Kiełbasa.
    Wyniki zamieszczamy poniżej.
  Po zakończeniu zawodów rozegrano jeszcze dwie konkurencje pozaregulaminowe: przeciąganie węża strażackiego i piłowanie kloca drewna.
 Jak co roku dużą popularnością cieszyła się zabytkowa sikawka konna, która na koniec wypompowała resztę wody z basenu przy użyciu siły mięśni strażaków weteranów.

Wyniki
Kategoria Seniorki
I     OSP Kłęby
II    OSP Kozielice
III    OSP Mechowo
IV     OSP Golczewo

Kategoria Seniorzy
I    OSP Kretlewo
II    OSP Kozielice
III    OSP Wysoka Kamieńska
IV    OSP Mechowo
V    OSP Golczewo
VI    OSP Kłęby

Kategoria Młodzieżówka Dziewczęta Młodsze
I    OSP Wysoka Kamieńska
II    OSP Mechowo
III    OSP Golczewo

Kategoria Chłopcy Młodsi
I    OSP Wysoka Kamieńska
II    OSP Kozielice
III    OSP Kłęby

Kategoria Żuczki i tu niespodzianka jednakowe czasy wszystkich sześciu jednostek.
    W ceremonii wręczenia nagród i wyróżnień wziął udział również mł. bryg. Roman Pikulski Komendant Powiatowy PSP w Kamieniu Pomorskim.
    Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego strażackiego święta w Golczewie. Szczególne podziękowania za profesjonalne prowadzenie zawodów kierujemy do konferansjera Marka Piotrowskiego oraz komisji sędziowskiej – za sprawne przeprowadzenie każdej konkurencji.
    Do zobaczenia za rok!

<<galeria1>>

<<galeria2>>

<<galeria3>>

 

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dodał
2019-05-21 13:25:06
Jak zawsze Golczewo pokazało na co ich stać wstyd


Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia