Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2019-05-13 09:24:07

Wernisaże i spotkania UTW z Golczewa w Białogardzie

    Kolejny przystanek wystawy wędrującej pt.” Tajemnica obrazu a natura morza”. Kolekcja powstała podczas pleneru malarskiego w IV Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku na przełomie sierpień /wrzesień 2018r. Po wystawie w Koszalinie w Galerii Ratusz przyszedł czas na wernisaż w Klubie Artystycznym „Piwnica pod papugami” w Białogardzie.

    W dniu 06.05.2019 na zaproszenie Pana Wiesława Kubasika, właściciela „Piwnicy pod papugami”, mogliśmy spędzić miłe chwile, powspominać jak było i jakie są plany na kolejny plener podczas V Letniej  Szkoły  Seniora w 2019. Spośród 34 - autorskich prac, uczestników pleneru spotykamy Annę Pilecką reprezentującą Białogard - miejsce zamieszkania i tworzenia, autorkę aranżacji wystawy, z Koszalina – Annę Dąbską i Renatę Jasiul, z Golczewa - Helenę Włodarczyk, Mariannę Michalak i Janinę Kołodzińską (autorki prac). Dodatkowo w wydarzeniu wzięła udział delegacja z Golczewa: Helena Pałasz, Alfreda Kołodziejek, Zofia Ostapko, Maria Sadłocha, Zenobia Ciechanowicz i Marian Włodarczyk oraz licznie przybyli mieszkańcy Białogardu. Podczas wernisażu mogliśmy podziwiać  prace malarskie: Doroty Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego, Elżbiety Wrzesińskiej i Marii Kloch z Golczewa, Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Wandy Zabrockiej z Koszalina, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Zdzisławy Kloczkowskiej, Joanny Rossy, Krystyny Hasse, Bożeny Górak i Bogusławy Kryczki z Gryfina, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina.
   Korzystając z pobytu przed wernisażem Anna Pilecka – zafascynowana walorami Białogardu przedstawiała historię miasta. Przy Placu Wolności przystanek w Bibiotece, w której mieści się gabinet błękitny z orderami, najwyższymi odznaczeniami i księgozbiorem (4 tys.) z dedykacjami dla byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wyjątkowe dary z całego świata, w tym m.in. egzemplarz Pisma Świętego  wydany na Ukrainie z 1688 roku, oraz pozycja wydana na 300 – lecie założenia Sankt Petersburg, wręczona przez Władimira Putina.
   Białogardzianie  są dumni  również z obecności i zamieszkania rodziny  Czesława Niemena – wybitnego artysty.  Tu na kamienicy gdzie mieszkała rodzina,  powstał mural z Czesławem Niemenem –   wykonawca    białogardzianin, artysta  – Samuel Królak. To nie jest koniec  zaznaczenia obecności artysty, mieszkańcy   wraz z pomysłodawcą i znawcą twórczości Czesława Niemena,  Wiesławem  Kubasikiem – postanowili  postawić pomnik.  Czesław  Niemen na Placu Wolości będzie akcentował i promował miejsce oraz własną  twórczość. Niech trwa i nigdy nie zamilknie,  chwała tym którzy dbają o zachowanie w pamięci  wybitnego  artysty. Otwarcie i wielka uroczystość z tym wydarzeniem jest zaplanowana na koniec  czerwca  w 2019.  Przyjmujemy zaproszenie i do zobaczenia !!
   Po Białogardzie wernisaż w Bornym Sulinowie w dniu 20. 05. 2019 w Bibliotece Publicznej.  W programie oprócz otwarcia wystawy,  zwiedzanie miasta  z przewodnikiem oraz obiad w rosyjskiej restauracji.

Opracowanie i foto Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia