- Aktualności
- ADMINISTRACJA
-
GMINNE JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE
- Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
- Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Golczewie
- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie
- Zakład Usług Publicznych w Golczewie
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Golczewie
- Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach
- O gminie Golczewo
- Baza aktów własnych Gminy Golczewo
- Instytucje, organizacje, stowarzyszenia
- DYŻURY RADNYCH
- Projekty z dofinansowaniem UE
- Gospodarka odpadami komunalnymi
- Wybory w gminie Golczewo według Kodeksu wyborczego
- Linki
- Urząd Skarbowy
- Ostrzeżenia Pogodowe IMGW
- Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
- Referendum Krajowe
- Ferma norek - korespondencja
- Cmentarz Jeńców Wojennych w Sosnowicach
- Wykaz kąpielisk
- Rewitalizacja
- Wybory w gminie Golczewo według Kodeksu wyborczego 2018
KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE AKTUALIZACJI PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY GOLCZEWO NA LATA 2017-2023
Materiał konsultacyjny
Aby zapewnić wystarczające dostosowanie do zmieniającej się sytuacji społeczno-gospodarczej gminy, Burmistrz Golczewa podjął decyzję o aktualizacji Programu wraz z wypracowaniem nowego harmonogramu.
Rezultatem aktualizacji jest harmonogram zawierający wykaz przedsięwzięć i głównych projektów rewitalizacyjnych dotyczących obszarów zdegradowanych, które będą realizowane w ramach Programu Rewitalizacji. Za przygotowanie aktualizacji Programu Rewitalizacji Gminy Golczewo na lata 2017-2023 odpowiedzialny jest Zespół ds. monitoringu pod kierownictwem Koordynatora ds. rewitalizacji.
W ramach prac nad aktualizacją odbyły się spotkania Zespołu Monitorującego. Przygotowany przez Zespół Monitorujący nowy harmonogram przedstawiamy mieszkańcom obszaru rewitalizowanego w ramach konsultacji, a następnie przedstawiony do zatwierdzenia Radzie Miejskiej w terminie do 28 grudnia 2018 r.
Rewitalizacja to proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, który znajduje się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej części gminy i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Remonty czy modernizacja ulic i chodników to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie.
Aby wzmocnić więzi mieszkańców z gminą, skutecznie zachęcić do osiedlenia się w Gminie Golczewo, a także zapewnić długofalowy wzrost gospodarczy i poziom dobrobytu mieszkańców, podjęta została decyzja o opracowaniu Programu Rewitalizacji dla obszaru zdegradowanego, którego szeroko rozumiana odnowa jest niezbędna dla harmonijnego rozwoju Gminy Golczewo.
Na projekty zapisane w Programie Rewitalizacji można otrzymać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Kto może uczestniczyć w procesie rewitalizacji?
W proces rewitalizacji prowadzony przez Gminę, na podstawie ustawy, włączeni są interesariusze: mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze, oraz podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą lub społeczną, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.