Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2018-07-31 09:40:22

Dbajmy o zwierzęta w czasie upałów

   Upały znowu nadeszły. Pamiętajmy o naszych pupilach i nie tylko. Zapewnijmy zwierzakom dostęp do świeżej wody, nie zostawiajmy ich w samochodzie, a bezdomniakom wystawmy miskę z wodą. Nie tylko nam doskwiera upał!

   Jeśli zauważycie w upalny dzień zwierzaka zamkniętego w nagrzewającym się aucie, nie pozostańcie obojętni. Spróbujcie wydostać czworonoga, nawet kosztem włamania się do samochodu czy wybicia szyby. W aspekcie prawnym jest to typowy stan wyższej konieczności - kiedy trzeba ratować dobro wyższej wartości niż mienie. W tym wypadku dobrem wyższej wartości jest życie zwierzęcia. Zgodnie z przepisami prawa karnego osoba, która dokonuje takiego czynu, nie popełnia przestępstwa. Warto też od razu wezwać na miejsce policję.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia