Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2018-07-05 11:00:36

Wystawa prac poplenerowych Golczewo 2018

   Na przełomie czerwca i lipca br. w Golczewie odbył się już po raz kolejny plener malarski z udziałem studentów III kierunku Grafiki Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

   25-osobowa grupa młodzieży pod opieką pani dr hab. Wiesławy Markiewicz prof. nadzw. i na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pani Aldony Kaczmarek spędziła w Golczewie pracowite półtora tygodnia.  

    Podczas tego pobytu mogliśmy obserwować studentów ze sztalugami i pędzlem w ręku w różnych zakątkach Golczewa. Młodzi artyści utrwalali na płótnie ciekawe miejsca naszego miasta.
    Zakończeniem pleneru malarskiego jest wernisaż prac, który w tym roku odbył się na terenie golczewskiej szkoły (4 lipca). Podczas uroczystości studenci zaprezentowali wszystkie swoje prace. Ci młodzi artyści w swoich pracach uchwycili piękno naszego miasteczka, miejsca, które są dowodem bogatych walorów przyrodniczych i historycznych tego terenu.
    Opiekun grupy – pani Wiesława powiedziała, że tegoroczny plener malarski jest podsumowaniem wieloletniej współpracy z miejscową szkołą, a zwłaszcza panią Aldoną Kaczmarek. W dowód wdzięczności został wydany katalog „Plenery Golczewo”, który zawiera bogaty zbiór studenckich prac. Można znaleźć w nim również wiele obrazów przedstawiających malownicze i urokliwe zakątki Golczewa.
    Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym jest organizowany coroczny plener, przede wszystkim paniom Wiesławie Markiewicz i Aldonie Kaczmarek. To dzięki zaangażowaniu Pań plenery malarskie w Golczewie mają piękną tradycję.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia