Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2018-06-07 15:30:57

Kozielice i Mechowo w gronie laureatów

   29 maja br. rozstrzygnięto konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty Sołeckie 2018". Drugi rok z rzędu w gronie 180 laureatów konkursu znalazło się Sołectwo Mechowo i Sołectwo Kozielice. Gratulujemy Sołtysom pani Wandzie Balbus i pani Sylwii Frydrych, Radom Sołeckim oraz osobom wspierającym obie panie sołtys.

   A teraz przybliżymy zwycięskie pomysły. Mechowo przedstawiło projekt dot. modernizacji podjazdu i chodnika. Zadanie uzyskało dofinansowanie o wartości 9.592,40 zł. Natomiast Kozielice złożyło wniosek na doposażenie placu zabaw. Łączna wartość zadania została skalkulowana na 11.279,10 zł, a uzyskane dofinansowanie opiewa na 10.000,00 zł.

   Przypominamy, że celem konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim. Maksymalna pomoc finansowa jaka była możliwa do uzyskania wynosiła 10.000,00 zł na każde sołectwo. Łącznie przeznaczono na ten cel 1,8 mln zł.

   W zeszłym roku konkurs zorganizowano po raz pierwszy. Zgłosiło się wtedy 547 sołectw, spośród których wyłoniono 65 laureatów. Łączna wartość dofinansowanych zadań wyniosła 600 tyś. zł. Tegoroczna edycja również cieszyła się popularnością. Zgłosiło się 559 sołectw, z czego do realizacji wybrano 180 projektów, w tym 2 projekty z terenu Gminy Golczewo.

http://www.grantysoleckie.wzp.pl/wyniki-konkursu+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia