Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2018-01-15 15:05:03

Noworoczne Spotkanie 2018 już za nami

W piątek 12 stycznia br. w restauracji Herbowa w Golczewie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Jego organizatorami byli: Burmistrz Golczewa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie. 

   W spotkaniu wzięli udział m.in. senator RP Grzegorz Napieralski, przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych, Radni Powiatu Kamieńskiego i Rady Miejskiej w Golczewie, Sołtysi Gminy Golczewo, przedsiębiorcy i inwestorzy.
   W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć również przedstawicieli z zaprzyjaźnionych gmin: z Gryfina na czele z wiceburmistrzem Miasta i Gminy Pawłem Nikityńskim, oraz z Primorska (Rosja) z merem miasta Iriną Rezmir. Wizyta delegacji z partnerskich gmin podkreśla jak ważna jest dla Gminy Golczewo współpraca dotycząca w szczególności spraw kulturalnych i społecznych.
   Od kilku lat tradycją Spotkania Noworocznego są „Golczewskie Żabki”. W tym roku laureatami statuetki „Golczewska Żabka 2018” są:
Eugeniusz Brzostek - za aktywną działalność gospodarczą i społeczną, a zwłaszcza za wspieranie charytatywnych działań lokalnych organizacji i instytucji oraz promocję Gminy Golczewo.
Przemysław Opowicz - za aktywną działalność społeczną, a zwłaszcza osobiste zaangażowanie w działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kretlewie oraz zaangażowanie w budowę struktur młodzieżowych drużyn pożarniczych w Gminie Golczewo.
Wiktor Bogdan - za aktywne wspieranie współpracy pomiędzy Gminą Golczewo a miastem Primorsk oraz osobiste zaangażowanie w budowanie relacji polsko – rosyjskich.
Jacek Kołba - za aktywne działania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, a zwłaszcza za popularyzację kolarstwa w regionie oraz promocję Gminy Golczewo w kraju i za granicą.
Marek Piotrowski - za aktywne działania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, a zwłaszcza za popularyzację piłki nożnej w regionie oraz promowanie sportowego stylu życia wśród lokalnej społeczności.
   Burmistrz Golczewa wręczył także specjalne podziękowanie dla Celiny Gębali za jubileusz 20-lecia istnienia Campingu nad Jeziorem w Golczewie. Gratulacje odebrała również z rąk Burmistrza Janina Kołodzińska za uhonorowanie tytułem Seniora Roku w prestiżowym konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
   Wyróżnienia otrzymali również lokalni działacze, którzy swoją postawą i działalnością wpisują się w historię naszego regionu. Specjalnie na tą okazję dyplomy od Burmistrza Danieluka otrzymali: Aleksandra Kołodziejek, Emilia Kunkel, Danuta Bednarz, Teresa Waszczenko, Wanda Cieślikiewicz, Marta Tysiąc-Stępień, Agata Grzybowska, Grażyna Rzymkiewicz, Paweł Ukraiński, Damian Kiełbasa, Jaromir Marks, Marek Franczak, Grzegorz Marks, Jacek Fabiszak, Piotr Lisiczko, Radosław Drozdowicz, Michał Duda, Stanisław Zych i Edward Żurawski.
   Uroczystego wręczenia statuetki „Golczewska Żabka 2018” dokonali Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Dorniak.
   Wszystkim wyróżnionym laureatom serdecznie gratulujemy.
   W tym roku zaproszenie goście mogli również wysłuchać koncertu ludowego zespołu Wełtynianka z gminy Gryfino.
   Noworoczne Spotkanie poprowadził prezenter Radia Złote Przeboje Robert Bochenko – dziękujemy.
   Uroczystość organizowana przez Burmistrza Golczewa oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Golczewie jest okazją do rozmów, wymiany poglądów i nawiązywania współpracy.

<<< galeria >>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia