Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-10-09 15:17:22

Sklep Dino w Golczewie - fakty i mity (aktualizacja)

    Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Golczewie, 28 września br. doszło do ostrej wymiany poglądów pomiędzy władzami Gminy Golczewo a radną powiatową Jadwigą Adamowicz, która lobbowała na rzecz powstania w Golczewie kolejnego sklepu wielko powierzchniowego. Radna Adamowicz zarzuciła włodarzom Golczewa, że z pobudek osobistych blokują możliwość powstania w okolicy ulicy Ogrodowej sklepu sieci DINO. W zaistniałej sytuacji warto wyjaśnić kilka faktów i przedstawić kolejność zdarzeń.

      W czerwcu br. do Urzędu Miejskiego w Golczewie zgłosił się specjalista ds. ekspansji firmy Dino z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy z budową zjazdu publicznego z drogi wojewódzkiej,  umożliwiającej powstanie, na działce nr 278 obręb 6 w Golczewie, sklepu wielko powierzchniowego. Na początku sierpnia inwestor zwrócił się do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji o zabudowie, nie podając urzędnikom uzasadnienia tego wniosku. Możemy się jedynie domyślać, że powodem tego był brak zgody Zarządu Dróg na nową organizację ruchu. W połowie sierpnia do golczewskiego Urzędu wpłynął kolejny wniosek o warunkach zabudowy, tym razem uwzględniający zjazd publiczny z ul. Ogrodowej, będącej w zarządzaniu gminy.
   Pod koniec września postępowanie zawieszono z uwagi na zamiar podjęcia uchwały przez Radę Miejską w Golczewie w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który obszarem obejmuje działkę nr 278 obręb 6 Golczewo (na której ma powstać rzeczony sklep). Gmina Golczewo już od pewnego czasu stara się zagospodarować tereny między restauracją „Herbowa” a przedszkolem z przeznaczeniem na tereny rekreacyjno-wypoczynkowe z małą gastronomią.
   Powstanie parku w centrum miasta z pewnością pozytywnie wpłynęłoby na wizerunek naszego miasta. Te plany gminy nie zamykają drogi dla powstania sklepu sieci Dino, odkładają jedynie w czasie wydanie odpowiednich decyzji. Nie jest więc prawdą, że mają na to wpływ osobiste animozje i polityczna gra.

   Warto dodać, że radna Jadwiga Adamowicz, która lobbuje za powstaniem kolejnego wielko powierzchniowego sklepu w Golczewie jest jednocześnie właścicielką działki, na której planowana jest inwestycja.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia