Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-09-27 15:21:41

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2018

    Budżet obywatelski, to wydzielona część budżetu Gminny Golczewo, o przeznaczeniu, której decydują bezpośrednio Mieszkańcy Gminy.
    Procedura rozpoczyna się od zgłaszania propozycji projektów do budżetu obywatelskiego na specjalnie przygotowanym formularzu. Następnie Zespół Oceniający, składający się z wyznaczonej liczby osób, dokonuje analizy formalnej i merytorycznej złożonych projektów. Wybieranych jest 5 projektów, które poddawane są ocenie mieszkańców poprzez głosowanie. W ten sposób Mieszkańcy Gminy wyrażą opinię społeczną w stosunku do tych propozycji, które nie tylko mają szansę, lecz nade wszystko gwarancję, na ich realizację w 2018 roku.

Jak przebiegać będzie procedura w ramach realizacji budżetu obywatelskiego?
1.    Mieszkańcy Gminy Golczewo mogą zgłosić swój projekt na Formularzu Zgłoszeniowym propozycji projektów do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2018  w Urzędzie Miejskim w Golczewie. Formularz można także wysłać pocztą elektroniczną. Złożone formularze będą sprawdzane pod względem formalnym .
2.    Wyłoniony Zespół Oceniający, w skład którego wchodzić będą osoby, które wcześniej złożyły Kartę Zgłoszeniową, będą dokonywały analizy formalnej i merytorycznej złożonych projektów.
3.    Zespół Oceniający będzie rekomendował 5 projektów przeznaczonych do dalszych konsultacji z mieszkańcami Gminy Golczewo.
4.    Dalszy krok to GŁOSOWANIE mieszkańców!
5.    Osoby posiadające czynne prawo wyborcze będą mogły oddać głos na maksymalnie 3 z  zaproponowanych projektów. Głos swój będzie można oddać poprzez Kartę do głosowania na projekty do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2018.
    Informacje i formularze są dostępne na stronie internetowej www.golczewo.pl oraz u sołtysów Gminy Golczewo.
Harmonogram budżetu obywatelskiego na rok 2018:
- 28.09-13.10.2017 r. – zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego
- 28.09-09.10.2017 r. – przyjmowanie zgłoszeń do udziału w pracach Zespołu Oceniającego
-16.10-27.10.2017 r. – weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół Oceniający
- 02-17.11.2017 r. – głosowanie mieszkańców
- publiczna prezentacja wyników głosowania – niezwłocznie po podliczeniu głosów, jednak nie później niż do 8 grudnia 2017 r.

Zachęcamy Naszych Mieszkańców do czynnego udziału w budowaniu budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2018!

Formularz zgłoszeniowy

Zespół Oceniający

Karta do głosowania

Zarządzenie nr 73/2017

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia