Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-09-11 08:40:50

Pokolenia pokoleniom

   W sobotnie przedpołudnie, 9 września, najstarsi mieszkańcy gminy Golczewo spotkali się na wielopokoleniowej uroczystości Ocalić od zapomnienia – Pokolenia pokoleniom.

   Pomysłodawcą i organizatorem projektu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. Honorowy patronat objął Starosta Kamieński Józef Malec. Uroczystość poprzedzona została Mszą Św. w kościele parafialnym, celebrowaną przez księdza proboszcza Jacka Fabiszaka.
   Zaproszonych było ponad siedemdziesiąt osób, które jako pierwsi mieszkańcy powojennego Goliszewa, a później Golczewa budowało i kształtowało polskość ziemi golczewskiej. Powojenne losy pierwszych osadników przedstawił pan Tomasz Szeszycki, a prezentacja multimedialna przywróciła wiele wspomnień i wzruszeń sprzed ponad siedemdziesięciu lat. Starosta Kamieński Józef Malec i Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk wraz z przedstawicielami SPZG i uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie wręczyli pierwszym osadnikom podziękowania i kwiaty za trud włożony w budowanie i rozwój Naszej Małej Ojczyzny.
Niezwykły występ Zespołu Szczecinianie był prezentem dla wszystkich gości tego niezwykłego wydarzenia. Na zakończenie, zaproszeni goście oraz wszyscy, którzy przybyli na uroczystość, zwiedzali wystawę poświęconą pierwszym osadnikom ziemi golczewskiej.
   Dziękujemy sponsorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej niezwykłej uroczystości.

Prezes SPZG Ireneusz Krzyżanowski

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia