Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-07-27 15:36:58

Tereny wokół jeziora Szczucze zyskały nowe oblicze


VII edycja Golczewskiego Triathlonu będzie okazją do wypróbowania nowej infrastruktury kąpieliska nad jeziorem Szczuczym. Zawody sportowe zostaną przeprowadzone w sobotę 29 lipca br.

Przypomnijmy, że nowe pomosty oraz miejsca rekreacyjne są dostępne dla wypoczywających nad naszym jeziorem już od blisko dwóch tygodni. Modernizacja kąpieliska na jeziorze Szczuczym jest elementem utworzenia szlaku kajakowego i była możliwa, dzięki uzyskanemu przez Gminę Golczewo, dofinansowaniu projektu pn. „Utworzenie szlaku kajakowego wokół Jez. Szczucze, jako uzupełnienie oferty turystyki aktywnej w mieście i gminie Golczewo” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
   Wykonawcą prac modernizacyjno-budowlanych była firma MiGBUD ze Szczecina. W ramach tych prac przeprowadzono dogłębną modernizację plaży. Usunięto stare drewniane pomosty, a ich miejsce zajęły nowoczesne modułowe pomosty pływające, które posiadają możliwość cumowania sprzętu pływającego. Dzięki nowemu oświetleniu solarnemu, ławo-stołom, koszom na odpady i miejscu na ognisko, nowe oblicze zyskał teren rekreacyjny w pobliżu postumentu żabki, który również został odrestaurowany. Oprócz samej plaży i kąpieliska, w ramach utworzenia szlaku kajakowego powstały punkty cumownicze. Pierwszy znajduje się w pobliżu kanału łączącego jeziora Szczucze i Okonie. Drugi został umiejscowiony na popularnym „cypelku”. W tych miejscach również uzupełniono tzw. małą infrastrukturę - postawiono ławki, kosze na śmieci oraz wykonano miejsce na ognisko. Liczymy, że korzystający z naszego jeziora będą mogli przez długie lata cieszyć efektami przeprowadzonych prac.   

<<< galeria >>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia