Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-07-03 14:47:56

Rosyjskie rodziny w Golczewie

    Gmina Golczewo miała zaszczyt gościć rodziny jeńców wojennych pochowanych na sosnowickim cmentarzu.

   Goście przybyli z rożnych rejonów Rosji na zaproszenie Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka. Uczestniczyli w piątkowej uroczystości „Niech Pamięć Trwa…” w Sosnowicach oraz w sobotnim festynie z okazji Dni Golczewa.
   Rosjanie byli bardzo mile zaskoczeni zaangażowaniem strony polskiej w sprawie identyfikacji oraz wyjaśnienia historii ich przodków. Zaskoczyła i wzruszyła ich uroczystość w Sosnowicach, w szczególności ilość osób która przyszła na cmentarz, pomimo niesprzyjającej aury, by oddać cześć pamięci ofiarom obozu. Na każdym kroku podkreślali swoją głęboką wdzięczność dla ludzi, dzięki którym dowiedzieli się o miejscu pochówku ich bliskich, w szczególności dla inicjatora prac archeologicznych Bartosza Sulei i władz Gminy Golczewo.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia