Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-04-27 10:58:34

Wspomnień czar

   1 maja obchodzimy Święto Pracy, oficjalnie nazywane Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. Geneza Święta Pracy sięga XIX w i jest związana ze upamiętnieniem przez II Międzynarodówkę majowego strajku w Chicago w 1886 r. Na ziemiach polskich pierwsze obchody miały miejsce w 1890 r. Oficjalnie świętem państwowym 1 maja stał się w 1950 r.

  Ówczesne władze komunistyczne wykorzystywały Święto Pracy jako substytut dla zakazanego w tamtym okresie Święta Konstytucji 3 Maja. W czasach PRL organizowano tego dnia pochody pierwszomajowe. Wielu z nas doskonale pamięta te czasy: obowiązkową obecność na pochodzie, transparenty z hasłami mówiącymi o przodownictwie ludzi pracy, odświętnie ubrane dzieci wymachujące flagami Polski i bratniego Związku Radzieckiego oraz nowomowę płynącą z mównic.

   Z okazji zbliżającego się 1 maja prezentujemy kilka zdjęć z tego okresu (rok 1950 - pochód majowy w Golczewie) dla odświeżenia wspomnień.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia