Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-02-16 08:30:07

Zadłużenie Gminy Golczewo

Nie tak dawno prezentowaliśmy dane na temat bezrobocia w naszej gminie. W tym zestawieniu zajmiemy się wynikami dotyczącymi długu publicznego Gminy i podobnie jak w przypadku problematyki bezrobocia i tu można doszukać się pozytywnych aspektów.

Analizując wyniki z ostatnich lat widzimy wyraźną tendencję spadkową (wskaźnik zadłużenia osiągnął swoją najwyższą wartość w roku 2011 osiągając, po uwzględnieniu kwoty wyłączeń z art. 243 ust 3 pkt 1, 59,13%. Obecnie ten wskaźnik wynosi 28,86%), spowodowaną głównie zwiększeniem uzyskiwanych dochodów oraz racjonalizacją wydatków. Dzięki temu zadłużenie na przestrzeni ostatnich lat systematycznie się zmniejsza.

    Burmistrz Golczewa wypowiedział się w tej kwestii  – Nie będziemy walczyć na siłę z zadłużeniem, gdybyśmy skupili się nad jego całkowitą likwidacją Gmina Golczewo nie mogłaby przeprowadzać żadnych poważniejszych inwestycji a to z kolei  zahamowało by jej rozwój. Musimy zrobić wszystko by zachować równowagę między planowanymi wydatkami a uzyskiwanymi dochodami. Zamierzam powtórzyć manewr z 2010 roku.  Gmina wtedy – maksymalnie wykorzystując  środki unijne – miała wysoki (zgodny z przepisami) poziom zadłużenia.     
 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia