Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

2017-01-16 10:05:32

Podsumowania, plany i Golczewskie Żabki podczas Noworocznego Spotkania

    W piątek 13 stycznia br.  w restauracji Herbowa w Golczewie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Jego organizatorami byli: Burmistrz Golczewa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie.  
   W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedstawiciele instytucji i organizacji, Radni Powiatu Kamieńskiego i Rady Miejskiej w Golczewie, Sołtysi Gminy Golczewo, przedsiębiorcy i inwestorzy.

    W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć również przedstawicieli z zaprzyjaźnionych gmin: Raciechowic (woj. małopolskie) na czele z wójtem Markiem Gabzdylem, Primorska (Rosja) z merem miasta Iriną Rezmir i Joachmisthal (Niemcy) z burmistrzem Rene Knaak Reichstein. Wizyta delegacji z partnerskich gmin podkreśla jak ważna jest dla Gminy Golczewo współpraca dotycząca w szczególności spraw kulturalnych i społecznych.
    W trakcie uroczystości Burmistrz Golczewa przedstawił najważniejsze ubiegłoroczne wydarzenia w postaci Rankingu 2016. Wśród tych wydarzeń goście mogli usłyszeć m.in. o organizacji wydarzeń sportowych (Golczewski Triathlon, Bieg 16 Zakrętów czyli memoriał im. Janusza Domańskiego wraz z otwarciem ścieżki spacerowej) i kulturalnych (organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie), o osiągnięciach sportowych uczniów ze SP Wysoka Kamieńska oraz zdobyciu wyróżnień przez kuce ze Stadniny Kuców Szetlandzkich w Imnie, o jubileuszach organizacji pozarządowych (OSP Kłęby, OSP Kretlewo, LKS Baszta Golczewo) i odwiedzinach u 90-letnich jubilatów Gminy Golczewo, a także o odznaczeniach dla mieszkańców gminy przyznanych przez Prezydenta RP oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W pierwszej piątce Rankingu 2016 znalazły się przede wszystkim wydarzenia związane z inwestycjami tj. nr 1 to bezapelacyjnie rozszerzenie Kostrzyńsko - Słubickiej Strefy Ekonomicznej, nr 2 – to protesty mieszkańców w sprawie budowy ferm norek w naszej gminie, modernizacja ul. Osiedle Robotnicze (nr 5) oraz decyzja o szukaniu ropy w Wysokiej Kamieńskiej (nr 3).
   Burmistrz Golczewa przedstawił również plany w postaci Prognozy 2017. Wśród głównych założeń na najbliższe 12 miesięcy była mowa o integracji z mieszkańcami z Ukrainy, którzy mieszkają i pracują w Golczewie oraz wypracowaniu ulg dla młodych, aby zachęcić ich do pozostania i zamieszkania w Golczewie. Pozostałe plany związane są z gminnymi inwestycjami m.in. budowa chodników w naszych sołectwach i drogi w Wysokiej Kamieńskiej, budowa wiatraków w Kłębach, mieszkań socjalnych, modernizacji infrastruktury na miejskim kąpielisku, wykonania termomodernizacji w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie, realizacja planów związanych ze strefą ekonomiczną. Pozytywne informacje o wydobyciu ropy w okolicach Wysokiej Kamieńskiej przyniosą dla gminy wiele korzyści, a uruchomienie procesu pn. Golczewska Woda to zadanie nr 1 w tegorocznych planach.
    Od kilku lat tradycją Spotkania Noworocznego są „Golczewskie Żabki”. W tym roku laureatami statuetki „Golczewska Żabka 2017” są:
JORGO APOSTOLU
Jorgo Apostolu jest Prezesem firmy Bio-Produkty Sp. z o.o. działającej na naszym rynku od wielu lat. Jest sponsorem wielu lokalnych wydarzeń organizowanych na terenie gminy Golczewo. W ostatnim czasie mocno zaangażował się w działania społeczne związane z protestem budowy ferm norek na naszym terenie.
BOGDAN WIERCHANOWSKI
Mieszkaniec Golczewa, jego hobby to zamiłowanie do sportu, szczególnie do biegania i Noridc Walking. Uczestnik wielu zawodów rozgrywanych na terenie całego kraju. Dzięki niemu m.in. tego typu dyscyplina jest coraz bardziej popularna w Golczewie, a o naszym mieście mówi się w całej Polsce.
Największe osiągnięcie to I miejsce w II Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Barlinku w kategorii mężczyźni wiek 55-59 lat na dystansie 10 km.
STADNINA KUCY SZETLANDZKICH
Stadnina prowadzona przez Państwa Alicję Zawadowicz i Jerzego Dmochowskiego jest wzorcową stadniną.
Imno Shetlands Pony Stud należy do Międzynarodowego Komitetu ds. Hodowli Kuców Szetlandzkich. Kuce z Imna wywodzą swój szlachetny ród od protoplastów przywiezionych z Wielkiej Brytanii. Ich ojczyzną są Wyspy Szetlandzkie, położone na Morzu Północnym, ok. 200 km na północny-wschód od wybrzeży Szkocji. Jest to rasa, która może poszczycić się najstarszym rodowodem. Kuce kochają przestrzeń i zielone pastwiska. I takie miejsce znaleźli pani Alicja i pan Jerzy w małym Imnie, gdzie ich pupile mogą każdego dnia korzystać z dobrodziejstw przyrody.
W ostatnich latach kuce z Imna dominują na ogólnopolskich wystawach, zdobywając wiele wyróżnień i nagród.
MIODY GOLCZEWSKIE
Panowie Henryk Marszałek i Zenon Szakalicki to pasjonaci hodowli pszczół. Pasieka pana Henryk Marszałka w Wysokiej Kamieńskiej korzeniami sięga Kresów Wschodnich, gdzie mieszkał i zajmował się pszczołami dziadek pana Henryka. Posiadał on niewielką, bo liczącą około dwudziestu rodzin pasiekę. Obecnie pasieka liczy około 80 rodzin i realizuje program doskonalenia pszczół kraińskich linii VINETA oraz program krzyżowniczy pszczół linii VIKING.
Od wielu lat panowie Henryk Marszałek i Zenon Szakalicki współpracują z naszym samorządem promując wyroby pszczelarskie zwłaszcza produkt pn. „Miody Golczewskie”.
ANDREY VEDMUK
Andrey pochodzi z Primorska w Rosji. Od wielu lat – z powodzeniem – zajmuje się plażową piłką nożną, a od roku jest członkiem władz Rosyjskiego Związku Piłki Plażowej. Od 10 lat jest częstym gościem podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Golczewo Cup.
To dzięki jego inicjatywie odbywają się coroczne turnieje. Jest również organizatorem sportowych imprez w Primorsku, w których biorą udział lokalne zespoły.

   Uroczystego wręczenia statuetki „Golczewska Żabka 2017” dokonali Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Dorniak.
   Wszystkim wyróżnionym laureatom serdecznie gratulujemy. Noworoczne Spotkanie poprowadził prezenter Radia Złote Przeboje Robert Bochenko – dziękujemy.
   Uroczystość organizowana przez Burmistrza Golczewa oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Golczewie jest okazją do rozmów, wymiany poglądów i nawiązywania współpracy. Miłym akcenetm podczas uroczystości było przekazanie na ręce Burmistrza Golczewa przez Wójta Raciechowic Marka Gabzdyla bochenka chleb symbilizującego dostatek i pomyślność na Nowy Rok. Igor Koval - przedstawiciel delegacji z Primorska przekazał do naszej gminnej kolekcji bursztynową żabkę jako dowód dobrej współpracy. Serdecznie dziękujemy za te miłe gesty.

<<galeria>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia