Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2008-11-12 15:37:09

Obchody 90. rocznicy odzyskania niepodległości

   W dniu 11 listopada 2008 r., podobnie jak w całym kraju, również w Golczewie uroczyście obchodzono 90. rocznicę odzyskania niepodległości.

   Uroczystości w Golczewie rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli, w której uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Wawrzyński, Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, Zastępca Burmistrza Golczewa Waldemar Bartniczuk, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoły Podstawowej w Golczewie oraz poczet flagowy z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego. Po nabożeństwie młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie w krótkiej inscenizację zobrazowała historię Polski z okresu, kiedy nasz kraj był w niewoli i jak po 4-letniej I wojnie światowej odzyskaliśmy wolność. Przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli Panią Bożenę Mańczak, Panią Joannę Grzybowską i Panią Mariolę Gradek.
   Po uroczystościach w kościele wszyscy zgromadzili się przy obelisku, na którym widnieje pamiątkowa płyta Józefa Piłsudskiego. Burmistrz Golczewa w przemówieniu poświęconym obchodom odzyskania niepodległości przypomniał wszystkim o historycznym znaczeniu daty 11 listopada 1918 r. w życiu każdego Polaka, o pielęgnowaniu tradycji i wartości, o które walczyli nasi pradziadkowie i dziadkowie, o kształtowaniu w młodych pokoleniach patriotycznych postaw. Następnie delegację złożyły wieńce i zapaliły znicze pod obeliskiem Józefa Piłsudskiego.
   Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości powinny być znane każdemu Polakowi. Jest to najważniejsze święto państwowe w roku. Postarajmy się nie traktować 11 listopada jako kolejnego dnia wolnego od pracy, ale swoją postawą wpajamy młodym pokoleniom obyczaje i tradycje, na których buduje się demokrację i dzięki którym żyjemy w wolnym, niezależnym kraju.


galeria zdjęć+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia