Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

2008-09-24 14:53:13

Golczewo gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

W dniach 19 i 21 września 2008 r. na terenie Gminy Golczewo zostały zorganizowane po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym dwójek i drużyn w kategorii junior młodszy i junior (dziewczęta i chłopcy).

   Organizatorami sportowej imprezy byli: Burmistrz Golczewa, Zachodniopomorski Regionalny Związek Kolarski w Szczecinie, Zachodniopomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Ludowy Klub Sportowy „Baszta” Golczewo. Celem wyścigu była popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie Mistrzów Polski dwójek i drużyn na rok 2008 oraz promocja miasta i gminy Golczewo. Trasa wyścigu to Golczewo – Wysoka Kamieńska – Golczewo. Wszystkie grupy kolarskie były zakwaterowane w ośrodkach wypoczynkowych w Dziwnówku w „Porta Mare” oraz „Jantar”. Spikerem Mistrzostw Polski w Golczewie był wiceprezes ALKS „Stal” Grudziądz Jerzy Szczublewski. 

   Skład komisji sędziowskiej Mistrzostw Polski: Czesław Poprawa – sędzia główny, Aleksander Rokicki, Jolanta Weber, Marek Forkasiewicz, Piotr Kanar, Bronisław Winiarski, Ewaryst Szyszkowski, Tomasz Rokicki, Zbigniew Szkibiel, Janusz Pietruszewski i Lech Pawłowski.

   Przyznanie organizacji imprezy takiej rangi to przed wszystkim zasługa kolarzy miejscowego klubu LKS „Baszta” Golczewo. Międzynarodowe sukcesy, zdobywanie każdego roku medali Mistrzostw Polski i wysoka pozycja w ogólnopolskiej klasyfikacji najlepszych kolarskich klubów pozwoliły na zorganizowanie w naszej gminie Mistrzostw Polski. Powołano komitet honorowy, w składzie którego był Marek Hok – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezes Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego; Izabela Grabowska – Radna Sejmiki Województwa Zachodniopomorskiego, Paweł Czapkin – Starosta Kamieński, Mariusz Wawrzyński – Przewodniczący Rady Powiatu Kamieńskiego, Andrzej Danieluk Burmistrz Golczewa i Grzegorz Dyksy – Prezes Ludowego Klubu Sportowego „Baszta” Golczewo. Dyrektorem wyścigu i osobą odpowiedzialną za organizację imprezy był Waldemar Bartniczuk Zastępca Burmistrza Golczewa. 

   W dniu 19 września br. o godz. 10.15 odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw, którego dokonał Burmistrz Golczewa – Andrzej Danieluk. Wśród zaproszonych gości była Izabela Grabowska, Paweł Czapkin. Mariusz Wawrzyński, Jerzy Szałek – Przewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie, Wojciech Matusiak – piąty szosowiec mistrzostw świata w Barcelonie (1973), oraz Marian Sypniewski - polski szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie, mistrz świata. Po odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi narodowej na maszt, do współzawodnictwa w jeździe dwójkami na czas przystąpiły panie w kategorii juniorka młodsza i juniorka. Kolejne starty to rywalizacja zawodników w tych samych kategoriach wiekowych. Miłą niespodziankę sprawiła dwójka kolarzy z klubu LKS „Baszta” Golczewo – Piotr Gawroński i Kacper Szczepaniak, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Dekoracja zwycięzców odbyła się bezpośrednio po zawodach. Medaliści otrzymali medale, kwiaty, puchary, pamiątkowe kubki z symbolem Golczewa, a zwycięzcy dodatkowo koszulki Mistrza Polski. 

   Sobota była dniem przerwy dla zawodniczek i zawodników. Niedzielny start odbywał się na tej samej trasie, stąd w dzień poprzedzający zawody wiele grup kolarskich trenowało na drogach naszej gminy. Można było zaobserwować na ulicach Golczewa kolarzy sprawdzających sprzęt i ćwiczących drużyny. 

   Pomimo deszczowej nocy niedzielny start rozpoczął się zgodnie z planem i bez przeszkód. Podobnie jak w piątek do startu w jeździe drużynowej na czas najpierw przystąpiły juniorki młodsze, a następnie juniorki. Ze względu na dużą ilość startujących drużyn, kategoria junior młodszy chłopcy, została podzielona na dwie większe grupy. Rywalizacja juniorów odbywała się częściowo przy lekkich opadach deszczu. Golczewska drużyna w składzie: Piotr Gawroński, Kacper Szczepaniak, Tomasz Żyłka i Adrian Kaczała zdobyła kolejny srebrny medal Mistrzostw Polski. Jest to duży sukces tym bardziej, że jeden z zawodników ze względu na złe warunki atmosferyczne przewrócił się na półmetku. Bezpośrednio po zakończeniu wyścigu udekorowano zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Każdy otrzymał medale, kwiaty, pamiątkowe kubki, zwycięzcy koszulki Mistrza Polski, a trenerzy wszystkich medalistów - puchary.

   Organizacja takiej imprezy była dla naszej gminy wielkim wyzwaniem. Przygotowania trwały od kilku miesięcy i wymagały dużo pracy i nakładów finansowych. Dzięki pomocy wielu sponsorów mogliśmy sprawnie przeprowadzić po raz pierwszy w Golczewie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Zdobyte medale zawodników miejscowego klubu LKS „Baszta” Golczewo są potwierdzeniem, że nie przez przypadek byliśmy organizatorami, a przed wszystkim dają szansę, że kolarze najlepszych kolarskich klubów w Polsce jeszcze nie raz zawitają do Golczewa.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia