Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

2012-09-05 12:37:35

Kościelne kopuły w Niemicy i Kozielicach zdemontowane

   Pod koniec 2011 r. dwie parafie z naszej gminy Kozielice i Mechowo otrzymały dofinansowanie na renowacje kościołów w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

   Dofinansowanie uzyskały: Parafia Rzymskokatolicka w Kozielicach na "Odnowę zabytkowego kościoła z XVII wieku we wsi Niemica" oraz na "Odnowę Zabytkowego Kościoła w Kozielicach", a także Parafia Rzymskokatolicka w Mechowie na projekt pn. "Odnowa zabytkowego kościoła w Mechowie".
   W dniu 4 września br. w Niemicy w ramach prowadzonych prac dokonano zdjęcia kopuły z wieży kościoła. W związku z trudnościami technicznymi akcję przeprowadzono w dwóch etapach. Późnym popołudniem udało się szczęśliwie umieścić kopułę na ziemi przy kościele. Takie same przedsięwzięcie w dniu 5 września zorganizowano w Kozielicach. W godzinach porannych ciężki sprzęt sprowadzony specjalnie ze Szczecina przystąpił do zdjęcia kopuły z kościoła. Dzięki sprawnej organizacji najpierw zdjęto sklepienie z wieży, a następnie kościelny dzwon. Cała organizacja dwudniowych działań przebiegała pod czujnym okiem Proboszcza Parafii Kozielice ks. Janusza Mieszkowskiego.
   Obie akcje zostały w całości sfinansowane przez dwie firmy: Baltica MKM Sp. o.o. ze Szczecina oraz Total Shipping Logistic z Kretlewa.

<<galeria>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia