Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

03.06.2008

"Dzień dziecka zdrowo, bezpiecznie i wesoło"

W dniu 1 czerwca 2008 r. na stadionie miejskim w Golczewie odbyła się plenerowa impreza „Dzień dziecka zdrowo, bezpiecznie i wesoło”. Organizatorami festynu był Burmistrz Golczewa, Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, szkoły z terenu Gminy Golczewo i wiele prywatnych osób.


czytaj więcej...

16.05.2008

Wizyta dzieci w OSP Golczewo

 W dniu 16 maja 2008 r. golczewską Ochotniczą Straż Pożarną odwiedziły dzieci klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Golczewie. Pracę strażaków ochotników przedstawił Komendant Gminny OSP Druh Stanisław Szymanek i kierowca OSP Golczewo Damian Kiełbasa. Dzieci zafascynowane sprzętem OSP zadawały mnóstwo pytań, m.in. w jaki sposób wszystko działa, do czego służą poszczególne urządzenia. Zwiedziły bojowe samochody, jakimi dysponuje jednostka w Golczewie, mogły uruchomić sygnały alarmowe na samochodzie ratowniczo – gaśniczym, oraz wypróbować działanie systemu nagłaśniającego. Druh Damian Kiełbasa oprowadził dzieci po całej strażnicy, gdzie mogły obejrzeć garaże i ich wyposażenie i gdzie również miały okazje do uruchomienia syreny alarmowej. Najciekawszym punktem zwiedzania był sikawka konna i jej działanie, jak się okazuje zabytek wzbudził największe zainteresowanie.

czytaj więcej...

16.05.2008

Baltic Cup 2008 w Golczewie

  W dniach 10-11 maja 2008 r. na stadionie miejskim w Golczewie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Bałtyku „BALTIC CUP 2008”.
Historia turnieju sięga 2001 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja rozgrywek. Pomysłodawcą Baltic Cup jest Joachim Golly i Ryszard Mazur. Turniej organizowany jest każdego roku (przerwa była w 2007) n stadionach: w Kamieniu Pomorskim i w Golczewie (od 2003 r.). Uczestnikami są drużyny międzynarodowe sklasyfikowane w różnych kategoriach wiekowych.

czytaj więcej...

16.05.2008

Gmina Golczewo Mistrzem Powiatu Kamieńskiego

 Dobiegła końca IV edycja Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej gmin wchodzących w skład Powiatu Kamieńskiego pod Patronatem Starosty Pana Pawła Czapkina. W wielkim finale, który odbył się w dniu 1 maja 2008 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Golczewie, udział wzięły cztery reprezentacje gmin, które po trwającej blisko cztery miesiące wspólnej rywalizacji zajęły odpowiednio miejsca 1-4. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Starosta Powiatu Kamieńskiego Pan Paweł Czapkin, Wicestarosta Powiatu Kamieńskiego Marek Kawa, Zastępca Burmistrza Golczewa Pan Waldemar Bartniczuk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pan Mariusz Wawrzyński, który reprezentował również barwy Gminy Golczewo. Wspaniały doping wielu zgromadzonych miejscowych kibiców oraz wielka chęć wygrania, pozwoliły zawodnikom na pokazanie swoich umiejętności, pięknych akcji oraz wspaniałej walki do końca.

czytaj więcej...

09.05.2008

Zawody Strażackie 2008


Początek maja jest co roku wielką imprezą w Golczewie. Nie mogło, więc również zabraknąć zawodów strażackich, które odbyły się w trakcie długiego weekendu. Piękna pogoda przyciągnęła liczne grono publiczności.
Drużyny naszych 6 jednostek OSP, drużynę zaproszonych gości z jednostki Joachimsthal (Niemcy) oraz jednostkę z Ościęcina wprowadziła orkiestra dęta z Goleniowa.

czytaj więcej...

07.05.2008

Zlot harcerzy w Golczewie

 W dniach 2-3 maja w Golczewie przebywali Harcerki i Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej uczestniczący w XIII Rajdzie Wendyjskim po Ziemi Pomorskiej szlakiem "Zaginionego skarbca Katedry Kamieńskiej i rycerskiego rodu von Flemming". Komendantem Rajdu był phm. Rafał Zommer HR. W rajdzie uczestniczyło 270 harcerek i harcerzy ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Skwierzyny, Świebodzina, Świnoujścia a nawet z Poznania i Łodzi. W dniu 2 maja br. na wzgórzu przy wieży zamkowej harcerze przy tradycyjnym ognisku i śpiewie harcerskich piosenek przedstawili inscenizację legendy o golczewskiej żabce.

czytaj więcej...

28.04.2008

ZAPRASZAMY NA MAJÓWKĘ DO GOLCZEWA

1 maja

godz. 12.00 finał Kamieńskiej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej – sala gimnastyczna w Golczewie. W Turnieju biorą udział ekipy z Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Międzyzdrojów i Golczewa.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia