Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

21.05.2010

Skąd Gmina dostanie prawie 8,5 mln złotych ?

    Golczewska  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła, trwające przez okres dwóch miesięcy, przyjmowanie wniosków o dopłaty obszarowe. Zgodnie z założeniami reformy polityki wobec obszarów wiejskich wsparcie ich rozwoju jest finansowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego .
   Wnioski były dostępne już od stycznia 2010 roku. Rolnicy otrzymywali je bezpośrednio od agencji wraz z personalizowanymi załącznikami do wypełnienia oraz mapkami swojego gospodarstwa.

czytaj więcej...

18.05.2010

Akcja zachęcająca do segregacji śmieci

   14 maja  br. uczniowie koła ekologicznego Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pod opieką Marii Jędruszek zorganizowali na ulicach Golczewa pikietę zachęcającą mieszkańców do właściwego...

czytaj więcej...

17.05.2010

Wybrano nowe władze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

   W dniu 14 maja br. odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie finansowe i merytoryczne za działalność w ubiegłym roku. Dokonano również wyboru nowych władz Stowarzyszenia. Po ośmiu latach działalność zakończył Zarząd w składzie: Teresa Waszczenko – Prezes Stowarzyszenia, Maria Chodoń i Czesław Skubisz – Wiceprezesi, Elżbieta Kulesza – Sekretarz, Halina Chudzicka – Skrabnik. Pani Teresie Waszczenko złożono podziękowania i wręczono kwiaty za zaangażowanie i prace na rzecz Stowarzyszenia. Po tajnym głosowaniu wybrano nowy Zarząd w składzie: Aldona Kaczmarek – Prezes Stowarzyszenia, Elżbieta Kulesza i Teresa Waszczenko – Wiceprezesi, Czesław Skubisz – Sekretarz, Zdzisław Żuryń – Skarbnik. 

czytaj więcej...

17.05.2010

25 LAT PARAFII MECHOWO

   W minioną niedzielę 16 maja mieszkańcy Parafii  Mechowo obchodzili swój Jubileusz. Obchody rozpoczęła uroczysta Masz św. koncelebrowana przez Księdza Proboszcza Grzegorza Galwasa, a także przez misjonarzy, którzy w minionym tygodniu prowadzili w parafii misje.
  We mszy uczestniczyli mieszkańcy, a także zaproszeni Goście: Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, zastępca Burmistrza Waldemar Bartniczuk, właściciel pałacu w Mechowie Ireneusz Krzyżanowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej.

czytaj więcej...

13.05.2010

Kochajmy niezapominajki

   Święto Polskiej Niezapominajki obchodzone jest od 2002 roku. Powstało dzięki inicjatywie Andrzeja Zalewskiego, redaktora EKO – RADIO.
Holendrzy mają tulipany, Anglicy – hiacynty, Francuzi – narcyze, Tyrolczycy – szarotkę, a Polacy – niezapominajkę.
   Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie 14 maja 2010 po raz drugi będą obchodzić Święto Polskiej Niezapominajki. Przygotowania trwają od kilku tygodni. Każda klasa przygotuje promocyjny stół o tematyce leśnej, morskiej, wiejskiej i orientalnej. Pod czujnym okiem pedagogów dzieci i młodzież z klas IV – VI przedstawią inscenizację słowno muzyczną Leśny duch, a gimnazjaliści zaproszą nas do Parku niezapominajek.

czytaj więcej...

13.05.2010

Nietypowi Goście z wizytą u Burmistrza Golczewa

   Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka odwiedziła grupa dzieci  5- i 6-letnich ze Szkoły Podstawowej z Wysokiej Kamieńskiej wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Jasik. Uczniowie przyjechali do Urzędu Miejskiego w Golczewie z rewizytą na zaproszenie samego Burmistrza, który w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedzając placówkę w Wysokiej Kamieńskiej  zaprosił uczniów do siebie.
  

czytaj więcej...

06.05.2010

Stowarzyszenie "Partnerstwo w Rozwoju" zaakceptowało wnioski

   W dniu 5 bm. odbyło się w Wolinie posiedzenie Rady Programowej Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w rozwoju”. Dokonano oceny wniosków złożonych na „Małe projekty” w ramach działań Osi 3 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13.

czytaj więcej...

04.05.2010

Harcerze w Golczewie

   W dniu 30 kwietnia 2010 roku rozpoczął się w naszym mieście planowany od kilku miesięcy Zlot obydwu Chorągwi Okręgu Północno – Zachodniego pod hasłem „Wczoraj, dziś i jutro”. Harcerze i harcerki przybyli na zaproszenie Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka w piątek punktualnie o godzinie 18.00.
   Pierwszego wieczoru na terenie bocznej płyty Stadionu Miejskiego w Golczewie zostały postawione namioty typu „tipi”, w których nocowali starsi harcerze, wędrowniczki i wędrownicy. Natomiast zuchy i harcerki zostali zakwaterowani w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Po wspólnym ognisku odbywającym się pod hasłem uczczenia ponadczasowych postaci harcerstwa wszyscy udali się na spoczynek.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia