Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2017

Obsluga techniczna
ALFA TV

06.03.2017

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet do GOKiS!

Już w najbliższy piątek (10.03) o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie wystąpi duet JACKPOT. Artyści są finalistami dziesiątej edycji programu Must Be the Music.

czytaj więcej...

04.03.2017

Porwana 12-latka odnaleziona

W piątek wieczorem w Golczewie doszło do porwania 12-letniej mieszkanki naszej miejscowości. Dziewczynka została wciągnięta do niebieskiego Daewoo Tico i porwana w centrum Golczewa. W poszukiwaniach brali udział policjanci, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Do akcji włączono policyjne psy i smigłowiec. Dziecko zostało odnalezione w lesie w okolicach Trzechla. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w poszukiwaniach za pomoc i zaangażowanie.

czytaj więcej...

03.03.2017

Kolarze Baszty wystartowali

   Kolarze LKS „Baszta” Golczewo rozpoczęli starty w torowym Pucharze Polski  w pruszkowskiej BGŻ BNP Paribas Arena.
   Przygotowania do sezonu nasi kolarze rozpoczęli obozem przygotowawczym w Dziwnówku w ośrodku „Jantar”.

czytaj więcej...

03.03.2017

72. rocznica zdobycia Golczewa

   Na początku marca 1945 r. I Armia Wojska Polskiego dowodzona przez gen. Stanisława Popławskiego i wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego dowodzone przez Marszałka Gieorgija Żukowa dokonały szturmu na niemieckie oddziały m.in. na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych działań w dniu 5 marca 1945 r. zdobyte zostało Golczewo.

czytaj więcej...

01.03.2017

Nowe prace artystów regionalnych

   W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Golczewie można obejrzeć nowe prace naszych artystów regionalnych.Są to akwarele: „Kwiaty” pani Ewy Krasińskiej oraz zimowe pejzaże pana Jana Galackiego malowane pastelami. 

   Zapraszamy!

 

czytaj więcej...

28.02.2017

Kreatywne Ferie z GOKiS za nami!

Ferie zimowe w Gminie Golczewo obfitowały w zróżnicowane aktywności dla dzieci i młodzieży. Choć pogoda nie rozpieszczała, to i tak nie było nudno. Gminny ośrodek Kultury i Sportu przygotował ciekawe zajęcia, które odbywały się nie tylko w Golczewie, ale także w świetlicach wiejskich w okolicznych miejscowościach.

czytaj więcej...

28.02.2017

Jezioro pod wysokim napięciem

    W tym tekście chcielibyśmy się odnieść do artykułu zamieszczonego na portalu iKamień z 5 lutego br. Zamieszczone w nim informacje nie są, naszym zdaniem, do końca ścisłe.
    W rozmowach pomiędzy przedstawicielami Gminy Golczewo, a firmą Enea Operator Sp. z o.o. początkowo były brane pod uwagę trzy warianty. Pierwszy mówił o „obejściu” jeziora Szczuczego wzdłuż północnego brzegu. Drugi wariant zakładał „obejście” trasą południową przez teren lasów państwowych. Trzeci przewidywał modernizację dotychczasowej linii napowietrznej poprzez jej podwyższenie i wymianę słupów. Pierwszy wariant był nie do zaakceptowania dla Gminy Golczewo. Linia wysokiego napięcia znajdowałaby się nad ścieżką spacerową. Drugi wariant nie odpowiadał Nadleśnictwu.

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia