Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2018

Obsluga techniczna
ALFA TV

13.05.2010

Kochajmy niezapominajki

   Święto Polskiej Niezapominajki obchodzone jest od 2002 roku. Powstało dzięki inicjatywie Andrzeja Zalewskiego, redaktora EKO – RADIO.
Holendrzy mają tulipany, Anglicy – hiacynty, Francuzi – narcyze, Tyrolczycy – szarotkę, a Polacy – niezapominajkę.
   Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie 14 maja 2010 po raz drugi będą obchodzić Święto Polskiej Niezapominajki. Przygotowania trwają od kilku tygodni. Każda klasa przygotuje promocyjny stół o tematyce leśnej, morskiej, wiejskiej i orientalnej. Pod czujnym okiem pedagogów dzieci i młodzież z klas IV – VI przedstawią inscenizację słowno muzyczną Leśny duch, a gimnazjaliści zaproszą nas do Parku niezapominajek.

czytaj więcej...

13.05.2010

Nietypowi Goście z wizytą u Burmistrza Golczewa

   Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka odwiedziła grupa dzieci  5- i 6-letnich ze Szkoły Podstawowej z Wysokiej Kamieńskiej wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Jasik. Uczniowie przyjechali do Urzędu Miejskiego w Golczewie z rewizytą na zaproszenie samego Burmistrza, który w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedzając placówkę w Wysokiej Kamieńskiej  zaprosił uczniów do siebie.
  

czytaj więcej...

06.05.2010

Stowarzyszenie "Partnerstwo w Rozwoju" zaakceptowało wnioski

   W dniu 5 bm. odbyło się w Wolinie posiedzenie Rady Programowej Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w rozwoju”. Dokonano oceny wniosków złożonych na „Małe projekty” w ramach działań Osi 3 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13.

czytaj więcej...

04.05.2010

Harcerze w Golczewie

   W dniu 30 kwietnia 2010 roku rozpoczął się w naszym mieście planowany od kilku miesięcy Zlot obydwu Chorągwi Okręgu Północno – Zachodniego pod hasłem „Wczoraj, dziś i jutro”. Harcerze i harcerki przybyli na zaproszenie Burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka w piątek punktualnie o godzinie 18.00.
   Pierwszego wieczoru na terenie bocznej płyty Stadionu Miejskiego w Golczewie zostały postawione namioty typu „tipi”, w których nocowali starsi harcerze, wędrowniczki i wędrownicy. Natomiast zuchy i harcerki zostali zakwaterowani w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Po wspólnym ognisku odbywającym się pod hasłem uczczenia ponadczasowych postaci harcerstwa wszyscy udali się na spoczynek.

czytaj więcej...

04.05.2010

Zawody Sportowo - Pożarnicze

   Jak co roku 2 maja na Stadionie Miejskim w Golczewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięły w nich udział wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo oraz gościnnie OSP Ościęcin i OSP Joachimsthal (Niemcy).

czytaj więcej...

04.05.2010

Paweł Bednarczyk wygrał 54. wyścig Głosu Szczecińskiego i Olimpijczyków

Podczas majowego weekendu w Nowogardzie odbył się 54. Wyścig Głosu Szczecińskiego i Olimpijczyków. W wyścigu uczestniczyli kolarze LKS „Baszty” Golczewo. W zawodach na trasie 27 km brali udział zarówno chłopcy jak dziewczęta. Zwycięzcą tego prestiżowego wyścigu został zawodnik LKS „Baszty”...

czytaj więcej...

04.05.2010

Walne Zebranie

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZIEMI GOLCZEWSKIEJ

                    ZAPRASZA

NA WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

      W DNIU  14 .05. 2010 r. O GODZ. 18.00

czytaj więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia